czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 maja 2013
  • 11 czerwca 2013
  • wyświetleń: 4596

Dwie akcje krwiodawstwa

3 i 7 czerwca mieszkańcy Czechowic-Dziedzic mogli oddać krew w ramach akcji krwiodawstwa.

Akcja krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa w Czechowicach-Dziedzicach · fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Akcja krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa w Czechowicach-Dziedzicach · fot. danielek2002 / klub czecho.pl


3 czerwca w Świetlicy PKP Cargo do oddania krwi zgłosiło się 14 osób, krew oddało 9.

7 czerwca na Placu Jana Pawła II odbywała się akcja krwiodawstwa połączona z propagowaniem i zachęcaniem do rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja ta ma związek z poszukiwaniem dawców szpiku dla czechowiczanki Anny Wowra. Ania z przyjaciółmi założyła na facebooku profil www.facebook.com/mamtowekrwi w celu propagowania krwiodawstwa i zapisów do Banku Szpiku oraz uświadomienia ludziom, czym jest białaczka.

Należy złożyć mieszkańcom Czechowic-Dziedzic ogromne podziękowania, ponieważ do oddawania krwi zgłosiło się 80 osób, 62 spośród nich oddało krew, 14 osób zarejestrowało się także, jako dawcy szpiku kostnego.

Chętnych do oddawania krwi i zarejestrowania się, jak dawcy szpiku kostnego było dużo więcej, niestety, o godz. 14.30 musiano zaprzestać rejestracji, ponieważ pobraną krew trzeba było dostarczyć do Kato wic przed godziną 16.

Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowic -Dziedzicach składa podziękowania wszystkim, którzy w tym dniu odpowiedzieli pozytywnie na apel o oddawanie krwi i zarejestrowanie się jak o dawcy szpiku. Ponadto podziękowania należą się także firmie Danone i Piekarni "U Habermanna" za przekazane dawcom produkty.

W tym dniu można było także bezpłatnie zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi.

danielek2002 / klub.czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.