czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 maja 2013
  • 3 lipca 2013
  • wyświetleń: 7214

Czechowiccy sportowcy dla Amelki

17 maja rozpoczął się cykl imprez charytatywnych, mający na celu pozyskanie środków pieniężnych na rehabilitację 3-letniej Amelki z Czechowic-Dziedzic.

Zapaleńcy


MOSiR


Amelka urodziła się w styczniu 2010 roku z niewydolnością oddechową. Stan dziecka był średnio-ciężki. Ponadto w drugiej dobie hospitalizacji nastąpiło załamanie stanu ogólnego ze wstrząsem, niewydolnością krążeniowo-oddechową, kwasicą metaboliczną i mleczanową. Teraz dziewczynka wymaga intensywnej rehabilitacji.

Inicjatorem akcji i połączenia różnych środowisk sportowych w celu zbiórki pieniężnej dla dziewczynki jest Elżbieta Zarębska i Telewizyjny Klub Kwadransowych Grubasów.

Najbliższą imprezą na której będą zbierane środki na rzecz Amelki
będzie 7 lipca Plażówka Tour Czechowice-Dz. - Szczyrk - MOSiR Czechowice-Dziedzice. Szczegóły na plakacie obok.

Do tej pory w ramach akcji odbyły się :

7.05. Amatorskie zawody w wyciskaniu sztangi leżąc organizowane przez siłownie Fitness Park

Amatorskie zawody w wyciskaniu sztangi leżąc


27.05. Charytatywny Maraton Fitness organizowany przez Telewizyjny Klub Kwadransowych Grubasów ul. Tetmajera 14a.

Charytatywny Maraton Fitness


29.05. Otwarty trening MMA zorganizowany przez "BlackDevil's" w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Narutowicza 4 (dom harcerza)

Otwarty trening MMA


30.05. Mecz MRKS Czechowice-Dziedzice z drużyną GKS GieKSa II Katowice

[b]W ramach akcji przeprowadzimy zbiórkę pieniężną w sobotę 8 czerwca w godzinach od 15.00-21.00 w Parku przy osiedlu Północ w Czechowicach-Dz. gdzie odbędzie się impreza plenerowa Zapaleńcy - Aktywny Dzień Dziecka. To okazja do znakomitej zabawy ale i możliwość poznanie oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej gminy. Zbiórkę pieniężną na rzecz Amelki przeprowadzą wolontariusze Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio.

8 i 9 czerwca Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych Kaniów zaprasza na VIII Międzynarodowy Turniej Kajak-Polo , I Edycja Pucharu Polski w Kajak-Polo w sobotę impreza zaplanowana jest w godzinach od 8.00 - 19.00, natomiast w niedzielę od 8.00 - 14.30. Podczas imprezy na terenie klubu sportowego kajak-polo będzie można ofiarować datki na rzecz Amelki.

Wszystkie osoby które pragną wesprzeć rehabilitację Amelki, a nie mogą z różnych powodów wziąć udziału w organizowanych imprezach, informujemy, iż mogą ofiarować datki na konto Towarzystwa Charytatywnego imieniem Ojca Pio w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Mickiewicza 37)

nr konta : PKO BP S.A. O / Czechowice-Dz.
95 1020 1390 0000 6802 0126 1486
Koniecznie z dopiskiem - na rzecz Amelii Klimla.

- Tym którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy , Pragniemy zachęcić pozostałe środowiska sportowe do udziału w akcji charytatywnej, bowiem nas pasjonatów sportu to tak naprawdę nic nie kosztuje i tak robimy to, co lubimy, a Amelka dzięki naszej pomocy może zebrać środki na rehabilitację - przekonuje Elżbieta Zarębska.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.