czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 czerwca 2013
  • 3 czerwca 2013
  • wyświetleń: 9069

PKM testuje hybrydowy autobus

PKM Czechowice-Dziedzice testuje autobus komunikacji miejskiej z napędem hybrydowym - Solaris Urbino 12 Hybrid.

PKM, autobus, hybryda
Autobus z napędem hybrydowym w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Jacor / klub czecho.pl


PKM, autobus, hybryda
Autobus z napędem hybrydowym · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


Czechowice-Dziedzice dołączyły do miast testujących najnowocześniejsze rozwiązania w publicznym transporcie zbiorowym. Taką nowoczesną i ekologiczną propozycją są autobusy o napędzie hybrydowym. Solaris Urbino 12 Hybrid to innowacyjny, ekonomiczny i komfortowy autobus komunikacji miejskiej.

Wnętrze pojazdu charakteryzuje się funkcjonalnością i nowoczesnym wyglądem. Z zewnątrz, autobus nie wiele różni się od eksploatowanych przez PKM Czechowice-Dziedzice autobusów Solaris Urbino 12.

Wyjątkowość tego autobusu polega na jego sposobie napędzania. Autobus posiada silnik diesla, spełniający wygórowane normy emisji spalin oraz dwa silniki elektryczne. Zastosowana jednostka napędowa ma charakter hybrydowy. Połączenie napędu spalinowego i elektrycznego pozwala autobusowi zredukować zużycie paliwa nawet o 30 proc. Silnik spalinowy ma moc 225 koni mechanicznych oraz 6,7 litra pojemności, a elektryczny maksymalnie - 44kW. Skrzynia biegów jest w pełni zautomatyzowana. Silnik elektryczny składa się z 4 baterii litowo-jonowych, znajdujących się pod siedzeniami. Sterowanie układem napędowym odbywa się automatycznie.

Solaris Urbino 12 Hybrid jest wyposażony w automatyczny system start/stop. Gdy autobus podjedzie na przystanek i otworzą się drzwi silnik wyłącza się. W momencie gdy ostatnie drzwi zamykają się silnik zostaje uruchomiony. Co najważniejsze, kierowca nie musi w tym czasie wykonywać żadnych dodatkowych czynności.

Ten ekologiczny i ekonomiczny pojazd będzie testowany przez PKM Czechowice-Dziedzice do 9 czerwca .

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.