czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 31 maja 2013
  • 6 czerwca 2013
  • wyświetleń: 1762

Sześciolatki w szkole:trwają zapisy

Siedemdziesięcioro dzieci 6-letnich rozpocznie we wrześniu, w naszej gminie, naukę w klasie pierwszej. Tak wynika z ostatnich informacji uzyskanych w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach. Liczba ta może się jednak zmienić. W porównaniu z ubiegłym rokiem to o 20 osób więcej.

I choć niemal we wszystkich szkołach sześciolatki uczą się ze swoimi starszymi kolegami - siedmiolatkami, to pojawiła się szansa, że w Szkole Podstawowej nr 7 powstanie samodzielna, osobna klasa tylko dla sześciolatków. W tej szkole byłby to trzeci oddział klas pierwszych.

- Na tę chwilę wszystko wskazuje, że klasa sześciolatków powstanie w SP nr 7. Dziesięcioro dzieci jest już zapisanych. Kolejni rodzice już zgłosili chęć zapisania swoich dzieci do takiej klasy - powiedział nam Andrzeja Kamiński, dyrektor ZOPO. Nie ukrywa, że gdy w klasie są same sześciolatki jest im łatwiej. To również korzystne rozwiązane dla nauczycieli.

Pomysł wziął się stąd, że w SP 7 do klas pierwszych zapisanych zostało 55 dzieci, w tym ośmioro sześciolatków. Władze miejskie zaproponowały, że w przypadku zapisania do szkoły kolejnych sześciolatków może zostać utworzony dla nich osobny oddział.

W większości szkół są tworzone oddziały liczące po 23-24 uczniów, poza Zespołem Szkół w Bronowie, SP2 w Ligocie, gdzie są mniejsze klasy oraz Zespołem Szkół w Zabrzegu gdzie jest 29 dzieci.

Przypomnijmy, że w tym roku - rodzice dzieci sześcioletnich - mają wybór, czy posłać swoje pociechy do szkoły, czy zostawić w przedszkolu. - Jak będzie w przyszłym roku wciąż nie ma nic pewnego. Już słychać głosy, że być może dzieci z rocznika 2008 zostaną podzielone na urodzonych w pierwszym i drugim półroczu - podkreśla dyrektor Kamiński.

paw / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.