Wiadomości

  • 11 kwietnia 2005
  • wyświetleń: 716

Telefon alarmowy, nie działa?

Polska to jedyny kraj w Unii Europejskiej, w którym nie działa telefon alarmowy 112. Obowiązek taki narzuciła dyrektywa UE powszechnego dostępu. Telefon taki stwarza możliwość szybkiej pomocy, również obywatelom UE przebywającym na terenie naszego kraju. A Polska zwlekała, zwlekała i teraz odpowie za to przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu. Oczywiście pod taki numer można zadzwonić, ale bardzo często milczy bądź też można usłyszeć, że takiego numeru nie ma.

Niestety lokalizacja nadajników nie pokrywa się z podziałem administracyjnym kraju, dlatego też często zgłasza się jednostka policji z zupełnie innego województwa.

Brakuje pieniędzy na sprawną łączność i komputery. Dlatego też właśnie Polacy mają mniejsze szanse na szybką pomoc ratunkową. A kto będzie się tłumaczył z zaniedbań w Luksemburgu? Resort spraw wewnętrznych odpowiedzialny za system alarmowy szuka winnych w Ministerstwie Infrastruktury. Ministerstwo odsyła do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty itd... Winnych brak.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.