czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2466

Wprowadzali fałszywki do obiegu

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu w Bielsku-Białej ustalili trzech mężczyzn, którzy wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. Za przestępstwa te zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Tylko jednego dnia na terenie powiatu bielskiego sprawcy wpuścili w obieg 12 sfałszowanych banknotów o tym samym nominale i serii. Prowadzone w tej sprawie czynności, a także informacje przekazane przez obsługę punktów handlowych, gdzie "upłynniono" fałszywki, doprowadziły do ustalenia trzech mężczyzn w wieku od 20-23 lat, którzy zajmowali się dystrybucją sfałszowanych pieniędzy.

Szybka wymiana informacji i podjęte wspólnie działania przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, Prewencji oraz funkcjonariuszy z komisariatów w Czechowicach-Dziedzicach i III, przyczyniły się do zatrzymania sprawców. Jak ustalono 23-latek z powiatu bielskiego w salonach gier w Czechowicach-Dziedzicach wprowadził w obieg 7 podrobionych banknotów.

Z kolei zatrzymany 22-letni bielszczanin w lokalu przy ul. Barlickiego puścił w obieg jeden z takich sfałszowanych banknotów, który otrzymał od swojego 20-letniego kolegi. Policjanci zabezpieczyli fałszywki, które nie posiadały znaku wodnego, nitki zabezpieczającej, dodatkowo elementy ozdobne nie zmieniały barwy przy pochyleniu.

Niewyczuwalne też były oznaczenia dla osób niewidomych, a papier, na których je wydrukowano był miękki. Trzej zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Za wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy grozi im do 10 lat za kratami.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.