czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 czerwca 2013
  • wyświetleń: 1673

Posiedzenie Komisji Autobusowej

Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zaprasza na kolejne posiedzenie Komisji Autobusowej IGKM, które odbędzie się w dniach 6-7 czerwca w Czechowicach-Dziedzicach. Współorganizatorem spotkania jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Temat wiodący spotkania to "Badania SORT elementem obniżania kosztów paliwa w autobusach miejskich". Procedura SORT (z ang. Standarised On-Road Test) jest rekomendowaną przez UITP znormalizowaną metodą mierzenia zużycia paliwa w autobusach miejskich. Jej praktyczne wykorzystanie powiązane jest z zapisami dyrektywy 2009/33/WE dotyczącej zamówień publicznych na autobusy.

Tematem uzupełniającym będą zagadnienia związane z nowymi zasadami etykietowania ogumienia. Posiedzenie rozpocznie się w dniu 6 czerwca o 10.00 w Dworku Eureka. Zakończenie komisji przewidziano w 7 czerwca około 13.30

Omówione zostaną: geneza powstania metodologii SORT, badania zużycia paliwa w autobusach, procedury badań SORT, problematyka badań SORT z punktu widzenia operatora, zmniejszanie zużycia paliwa w autobusach miejskich, nowe zasady etykietowania ogumienia, wyposażenie techniczne do obsługi ogumienia oraz koncepcja outsourcingu serwisu opon.

W programie przewidziana jest również wycieczka techniczna do firmy Bosmal Sp. z o.o. oraz do zajezdni PKM Czechowice-Dziedzice.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.