czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 czerwca 2013
  • wyświetleń: 1778

Straż i WOPR ćwiczyli na żwirowni

6 czerwca odbyły się ćwiczenia na akwenie wodnym Kajak Polo w Kaniowie. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Grupy Ratownictwa Wodnego OSP, a także Grupy Interwencyjnej WOPR.

Zadań jakie postawiono przed ratownikami było kilka. Po pierwsze musieli wyłowić z wody wędkarzy, a także ćwiczących kajakarzy, którzy po przejściu silnej wichury znaleźli się w wodzie. Pojawił się również element udzielania pomocy osobie porażonej piorunem oraz z urazem kręgosłupa po feralnym skoku do wody.

Wszystkie z przyjętych założeń, pozwalały się sprawdzić ratownikom w sytuacjach, które mogą wydarzyć się w prawdziwym życiu. W czasie ćwiczeń udało się również przetestować maszynę do workowania piasku, a także podszkolić techniki ratownicze z ratownikami WOPR.

Ćwiczenia strażaków i WOPR-u · fot. Marek Tittor / OSP Zabrzeg


Tego typu ćwiczenia są organizowane w całym województwie śląskim. Mają one na celu doskonalenie bezpośredniej współpracy jednostek PSP (OSP) i Grup Interwencyjnych Śląskiego WOPR, w tym wzajemne doskonalenie technik ratowniczych stosowanych w ratownictwie wodnym, zapoznanie z różnego rodzaju sprzętem ratowniczym, a także wymienić się doświadczeniami z przeprowadzonych dotychczas interwencji.

ab / czecho.pl, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.