czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 12 czerwca 2013
  • wyświetleń: 6292

Co dalej z Domem Kultury?

Dom Kultury przy kopalni popada w ruinę. Starostwo powiatowe, które jest właścicielem obiektu, nie ma pieniędzy na remont budynku.

dom kultury kopalnia
Co dalej z Domem Kultury? · fot. ab / czecho.pl


Radna Alicja Ogiegło wykorzystała fakt, że na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach pojawił się starosta bielski, Andrzej Płonka.

- W naszym mieście krążą plotki, że Dom Kultury ma być sprzedany na jakąś hurtownię. To byłoby straszne przeżycie dla nas wszystkich, bowiem darzymy to miejsce wielkim sentymentem. To właśnie tam byłam na pierwszym filmie, tam odbywały się wspaniałe imprezy - mówiła radna.

Starosta bielski zdementował doniesienia o rzekomej sprzedaży tego obiektu. - Prawdą jest to, że nie mamy pomysłu na ten budynek i nie mamy środków, żeby go wyremontować. Nieprawdziwa jest jednak informacja, że chcemy ten obiekt sprzedać - tłumaczył starosta bielski Andrzej Płonka.

Dom Kultury KWK Silesia · fot. ab / czecho.pl


Gospodarz powiatu bielskiego dodał również, że już poruszył kiedyś ten temat z burmistrzem Marianem Błachutem. - Rozmawialiśmy o tej sprawie i zaproponowałem, żeby w budynku znalazła swoją siedzibę orkiestra z Zespołu Szkół Silesia, która mogłaby się stać orkiestrą miejską. Może to właśnie pod nich należałoby remontować ten obiekt - dodał Andrzej Płonka.

Obiekt wymaga gruntownego remontu. W najgorszym stanie jest wyposażenie, które według starosty wymaga kompletnej wymiany. - Wiem, że macie sporo planów i realizacji na kolejną edycję środków unijnych, ale może warto pomyśleć i nad tym - zakończył gość majowej sesji.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.