czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 czerwca 2013
  • 12 czerwca 2013
  • wyświetleń: 4414

Fundacja remontuje Dom Harcerza

Pracownicy Totalizatora Sportowego wspierają zuchówkę w Domu Harcerza w Czechowicach-Dziedzicach. Wyremontowali salę gier i zabaw, zorganizowali nocne czytanie bajek Andersena dla najmłodszych. Wkrótce też zorganizują piknik dla zuchów oraz ich rodzin.

Na początku czerwca br. pięć wolontariuszek LOTTO z Katowic: Elżbieta Kachniarz, Izabela Domagała, Michalina Niedworok, Celina Burczyk i Wiesława Biernat postanowiło wesprzeć Dom Harcerza
w Czechowicach-Dziedzicach. Panie chwyciły za pędzle, młotki i wiertarki i wyremontowały salę zastępu zuchów o uroczej nazwie "Bajkowe stworki". W pracach wpierali je mężowie oraz same zuszki.

Wspólnym wysiłkiem udało się wymienić instalację elektryczną, odmalować ściany, położyć nową wykładzinę, zainstalować rolety w oknach, odświeżyć tablice informacyjne oraz skręcić komplet nowych mebli. Najwytrwalsze i najodważniejsze z dzieci wzięły udział w grze terenowej w mieście oraz przenocowały
w świeżo wyremontowanej zuchówce. Noc upłynęła im w miłym towarzystwie postaci z bajek Andersena: Małej Syrenki oraz Kaja i Gerdy.

Fundacja remontuje Dom Harcerza · fot. mat. prasowe


Kolejny etap działań wolontariuszek, czyli piknik dla zuchów i ich rodzin połączony z uroczystą prezentacją odnowionej sali, zaplanowano na przedostatni weekend czerwca.

Akcję sfinansowała Fundacja LOTTO Milion Marzeń, która prowadzi program wolontariatu pracowniczego Kumulacja Dobrej Woli. Od początku istnienia programu do maja 2013 r. w akcje społeczne na rzecz lokalnych środowisk zaangażowało się prawie 400 pracowników Totalizatora Sportowego i sprzedawców sieci LOTTO z całej Polski. Swoją pomocą objęli już ponad 2600 osób na terenie całego kraju.

adv / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.