czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2013
  • wyświetleń: 7773

PKP blokuje inwestycję na dworcu?

Schody z ulicy Traugutta na perony czechowickiego dworca są w fatalnym stanie. Niestety powiat nie może zacząć remontu, bowiem PKP domaga się pieniędzy za zajęcie pasa torowego.

schody na peron
W najgorszym stanie są schody na peron 2 · fot. ab / czecho.pl


Po raz kolejny na sesji Rady Miejskiej radny Edward Buczek poruszył temat rozsypujących się schodów, które łączą perony dworca kolejowego z wiaduktem na ulicy Traugutta.

- Te schody są w fatalnym stanie. Po prostu trzeba przyjść i to zobaczyć - mówił w kierunku obecnego na sesji starosty bielskiego radny Buczek.

Schody na perony · fot. ab / czecho.pl


Andrzej Płonka zaznaczył, że zna ten problem. - Tam trzeba wszystko rozebrać i postawić od podstaw. Taki remont potrwa dużo dłużej niż miesiąc - tłumaczył starosta.

Okazuje się, że inwestycję blokuje właściciel peronu. - PKP zażyczyło sobie pieniądze za zajęcie pasa torowego. Niemałe pieniądze, bowiem chcą od nas około 150 tysięcy złotych. Trwają dyskusje w tej sprawie. Myślę, że jak PKP odpuści te płatności, to zaczniemy działać - zakończył Andrzej Płonka.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.