czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3986

GP nr 1 na Pikniku Naukowym

15 czerwca na Stadionie Narodowym odbył się 17 Piknik Naukowy organizowany przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Jednym z 200 wystawców była Gmina Czechowice-Dziedzice, którą reprezentowało Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego, prezentując projekty edukacyjne: Arboretum Inspiruje i Interblok.

Piknik Naukowy jest jedyną w swoim rodzaju imprezą plenerową o tak wielkiej skali. W tym roku pierwszy raz zorganizowano go na Stadionie Narodowym, gdzie odwiedziło go ponad 140 tys. osób. Jednym z wystawców była Gmina Czechowice-Dziedzice reprezentowana przez 8 osobową grupę z Gimnazjum Publicznego Nr 1.

GP nr 1 na Pikniku Naukowym · fot. Wojciech Mik


Na pikniku przedstawiono 2 projekty edukacyjne - Arboretum Inspiruje oraz Interblok.  Zostały przygotowane zabawy edukacyjne dla dzieci - łowienie listków na wędkę, dziuple z niespodziankami, puzzle, kwiatowe domino, gra "memory", jajeczne wariacje i inne ciekawe aktywności. Wszystkie materiały i pomoce zostały wykonane przez uczniów w ramach projektu, a do stworzenia gier i puzzli wykorzystano przyrodnicze zdjęcia, których autorami są gimnazjaliści.  Wsparcia finansowego do przygotowania ekspozycji na piknik udzieliła firma Lotos SA.

Czechowice-Dziedzice reprezentowali uczniowie: Sandra Nawrocka, Marta Górzyńska, Weronika Wojtas i Patryk Figiel oraz nauczyciele: Magdalena Jasińska, Magdalena Kozłowska, Ewa Froń i Agnieszka Kolny.
 
Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie projektu.

Wojciech Mik

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.