czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2005
  • wyświetleń: 902

Zatrzymania złomiarzy

Reklama

Czechowiccy policjanci przedstawili zarzuty dwóm sprawcom kradzieży żelaznych elementów z terenu kopalni „Silesia” przy ulicy Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach. Odpowiedzą za kradzież cudzego mienia i jego uszkodzenie.

Pracownicy ochrony zatrzymali 28-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic i jego o 6 lat młodszego kompana – mieszkańca Pszczyny – w nocy 07.04.2005 roku o godzinie 1.30. Pod osłoną nocy sprawcy kradli metalowe elementy, stanowiące własność kopalni. Obaj byli na tyle zuchwali, iż na teren kopalni przyjechali samochodem dostawczym marki “Lublin”.

Załadowali skradzione przedmioty na pojazd i po dokonaniu kradzieży usiłowali szybko wydostać się z terenu kopalni. Plan się nie powiódł, bowiem kradzież udaremniona została przez ochroniarzy.

Starszy ze sprawców znajdował się w stanie po użyciu alkoholu – badanie alkomatem wykazało u niego zawartość-0,22 promili alkoholu. Podejrzani spowodowali straty w wysokości 2.500 złotych.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.