czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 czerwca 2013
  • wyświetleń: 2445

LO w ogólnopolskim finale

W dniach 14-15 czerwca uczennice: Dominika Gazda, Sylwia Podsadecka, Karolina Grzybek, Klaudia Kurczyk i Paulina Chromik reprezentowały Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie i województwo śląskie w finale XXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Warszawie.

Jest to jedyne wydarzenie o takiej tematyce i skali skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W mistrzostwach wzięło udział 80 uczestników, zwycięzców z 16 województw. Młode specjalistki od niesienia pierwszej pomocy musiały sprawnie i skutecznie reagować na zaskakujące okoliczności napotykane na 8 stacjach z symulacjami wypadków: upadek z wysokości, pogryzienie przez psa, wypadek rowerowy.

Jedna ze stacji obejmowała zabieg podstawowego podtrzymania życia - sztuczne oddychanie i masaż serca. Uczennice zmierzyły się ze stresem i trudnymi wyzwaniami. Udowodniły, że o ich udziale w finale zdecydowały solidna wiedza oraz umiejętności. Nasze zawodniczki zajęły wysokie 7. miejsce, dystansując 9 drużyn z innych województw.

Poziom mistrzostw był wyrównany, gdyż różnica w klasyfikacji poszczególnych drużyn wynosiła często 1 punkt. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na szczeblu centralnym.

Katarzyna Ożóg-Gilowska, źródło: LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.