czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2005
  • wyświetleń: 883

Być grzecznym jak... policjant

Reklama

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach opracował zasady dobrego policyjnego wychowania. Dokładnie chodzi o broszurkę zatytułowaną „Etykieta telefoniczna, czyli jak dążyć do prawidłowego wizerunku policji”.

Policjanci , którzy takie broszury dostali mogą się z nich dowiedzieć wielu ciekawych i cennych rzeczy. A mianowicie, iż odbierając telefon nie powinni używać takich słów jak:”cześć”, „sie ma”, czy „czołem”. Nie można też być zbyt uprzejmym i wylewnym i np. nie powinno się witać petenta słowami: ”Dzień dobry mamy dzisiaj piękny dzień w Czechowicach, w czym mogę pomóc?”

W całym tym zbiorze „uprzejmości” jest też „dobra rada”dla policjantów, aby w żadnym wypadku nie formułować zdania w którym padłoby stwierdzenie iż ich przełożony przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Wymowne są też słowa „Mam zamiar poprosić swojego przełożonego, aby zadzwonił do Pana
i omówił z Panem ten problem”. Można by przypuszczać ze to coś w rodzaju straszaka, a policjant po wypowiedzeniu takich zdań jest usprawiedliwiony i jak napisano w broszurce może odłożyć słuchawkę.

Po przeanalizowaniu tego „cudeńka” możemy przypuszczać, że dzwoniąc na policję zostaniemy zaskoczeni, tylko pytanie czym, dobrym wychowaniem? Ciekawi fakt jak policjanci reagują na tą innowatorską broszurkę...

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.