Wiadomości

  • 24 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3081

Co z nieaktualnymi tablicami?

Na ulicach naszego miasta nie brakuje nieaktualnych tablic reklamowych czy informacyjnych. O to aby w porę zostały ściągnięte muszą zadbać ich właściciele. Ci jednak o tym najczęściej zapominają.

Stare tablice reklamowe
Jedna z tablic reklamowych przy DK 1 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. SK


Przykładem nieaktualnych, szpecących słupów informacyjnych są te znajdujące się tuż za granicą Czechowic-Dziedzic przy DK 1(przed stacją benzynową Lukoil). Stare, skorodowane tablice na betonowych podstawach znajdują się tam od wielu już lat.

Urzędnicy miejscy rozkładają ręce mówiąc, że teren jest prywatny i to właściciel powinien zadbać o to, aby te tablice zniknęły. Takie same tłumaczenie usłyszeliśmy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Stare tablice na ulicach naszego miasta nie tylko szpecą ale i dezinformują. Czechowice pod tym względem nie są wyjątkiem. Jeśli stare tablice znajdują się przy drogach gminnych wówczas problem jest mniejszy z ich sprzątnięciem, gorzej jeżeli są np. przy ulicach powiatowych. Wówczas o ich uprzątnięcie powinny zadbać służby powiatowe - przyznają urzędnicy miejscy.

Mimo to co jakiś czas w mieście odbywa się wielkie sprzątanie. Wówczas usuwane są zniszczone, nieaktualne tablice, szczególne te, które zagrażają bezpieczeństwu pieszych lub kierujących.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, jedynie plakaty i hasła wyborcze - w terminie 30 dni po dniu wyborów, które zostały umieszczone np. na lampach oświetleniowe, balustradach drogowych itp. muszą zostać uprzątnięte. W przeciwnym razie zapomniane plakaty sprzątają służby miejskie na koszt komitetu wyborczego.

KW / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.