Wiadomości

  • 27 czerwca 2013
  • wyświetleń: 5645

Burmistrz otrzymał absolutorium

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach udzieliła burmistrzowi Marianowi Błachutowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy w 2012 roku.

błachut
fot. ab / czecho.pl


rada miejska
Burmistrz otrzymał absolutorium · fot. ab / czecho.pl


Przed debatą nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Czechowice-Dziedzice, które przedstawił Marian Błachut.

Najwięcej emocji wzbudził temat budowy boiska treningowego na stadionie MOSiR-u. - W poprzednim budżecie był zapis boiska treningowego, jednak nie udało się go zrealizować - mówił radny Fryderyk Czader.

- W ubiegłym roku musieliśmy skorygować budżet no i w ten sposób padło na projekt budowy bocznego boiska. Sytuację uda się poprawić, bo to zadanie zostanie wdrożone w tym roku - odpowiedział Marian Błachut.

Ostatecznie w głosowaniu wszyscy, za wyjątkiem jednego radnego, który wstrzymał się od głosu, głosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi.

- Dziękuje za udzielone absolutorium. Wszystkie uwagi przyjmuję, chociaż z nie wszystkimi się zgadzam. Absolutorium rozumiem jako zobowiązanie do realizacji zadań budżetowych na jak najwyższym poziomie - zakończył burmistrz.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.