czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 czerwca 2013
  • 7 lipca 2013
  • wyświetleń: 6841

Krucho z milionerami w gminie

Izba Skarbowa w Katowicach przygotowała raport milionerów w województwie śląskim. Nasze miasto plasuje się pod koniec rankingu.

Ilu milionerów jest w naszym mieście? Do Urzędu Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach wpłynęły deklaracje od 25 osób, których dochody przekroczyły 1 mln złotych. Według statystyk nasze miasto znajduje się pod koniec rankingu milionerów w województwie śląskim. Mniej milionerów mieszka tylko w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach i Raciborzu.

- Podobnie, jak w latach poprzednich, największą grupę osób deklarujących dochody przekraczające 1 mln złotych stanowią podatnicy prowadzący własną działalność gospodarczą, którzy wybrali opodatkowanie 19% liniową stawką podatku. Grupę tę stanowią 1382 osoby. Drugą, co do wielkości, grupą podatników deklarujących przychód powyżej 1 mln złotych są osoby, między innymi ociągające przychód ze sprzedaży papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych - informuje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach.

We wszystkich zeznaniach za 2012 rok śląscy "milionerzy" wykazali dochód do opodatkowania w wysokości ponad 3,25 mld złotych. To o prawie 450 mln złotych mniej niż w zeznaniach za 2011 rok.

ab / czecho.pl, źródło: Radio Bielsko

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.