czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2005
  • wyświetleń: 874

Matury ruszyły

Reklama

Dziś rusza egzamin dojrzałości w nowej formie. Nowa matura rozpoczyna się od egzaminów ustnych. W jego pierwszych dniach maturzyści zdają obowiązkowo język polski i wybrany język obcy.

Zdając język polski, uczeń nie losuje już pytań , a przedstawia 15 minutową prezentację na wybrany temat. Temat maturzyści mieli okazję wybrać już we wrześniu. Następnie przez 10 minut odpowiadają na pytania komisji egzaminacyjnej dotyczące prezentacji.

Język obcy natomiast mogą zdawać na poziomie podstawowym bądź rozszerzonym. W obydwu przypadkach trzeba wykazać się umiejętnością posługiwania się nim np.w sklepie czy na poczcie.

Maturzyści , którzy nie zaliczą egzaminów ustnych będą mogli przystąpić do matury pisemnej ,a nie zaliczone przedmioty zdawać w kolejnej zimowej sesji egzaminacyjnej.
Wszystkie egzaminy potrwają sześć tygodni.

Mówi się, że egzamin maturalny to jeden z najważniejszych w życiu- szczególnie młodego człowieka. Natomiast Ci którzy go zdawali, a tym bardziej zdawają doskonale wiedzą, że jest też jednym z najbardziej stresujących ,bo tym pierwszym tak ważnym.
Co można poradzić tegorocznym maturzystom? Chyba dobrego snu przed egzaminem i sporej dawki optymizmu. A może Wy macie jakieś wypróbowane sposoby na stres , podzielcie się z nami i z maturzystami.

Czego Wam życzyć drodzy maturzyści? Życzymy wiary we własne siły, możliwości
no i powodzenia. Połamania piór na egzaminach pisemnych.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.