czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2005
  • wyświetleń: 690

Pasy bezpieczeństwa czy to kara?

Reklama

Policjanci śląskiej „drogówki” w czwartek (14 kwietnia) przeprowadzili akcję na naszych drogach. Akcja miała na celu uświadomienie kierowcom i pasażerom, jak niebezpieczna, w przypadku jakichkolwiek zdarzeń drogowych jest jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Skontrolowanych zostało 2087 pojazdów, policjanci ujawnili 826 kierowców i 248 pasażerów, w tym czworo dzieci bez zapiętych pasów. Patrząc na te statystyki, które są faktem można przypuszczać,że albo jest tak głęboka niewiedza wśród kierowców, albo jest to po prostu bezmyślność i ignorancja. Zapięcie pasów trwa kilka sekund, leczenie i rehabilitacji po wypadku trwa dłużej ,a konsekwencje pozostają czasem do końca życia.

Za niezapięte pasy bezpieczeństwa grozi mandat w wysokości 150 zł i dwa punkty karne. Zastanówmy się tylko, czy o pieniądze i punkty tu chodzi, czy o własne bezpieczeństwo i życie.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.