czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 lipca 2013
  • wyświetleń: 2805

Nowe przystanki z reklamami

Trwa dyskusja nad nowymi zasadami dotyczącymi umieszczania reklam na obiektach i nieruchomościach należących do czechowickiej gminy. Decyzję w tej sprawie mają podjąć na najbliższej sesji miejscy radni. Obecna uchwała określająca zasady umieszczania reklam pochodzi z 1991 r.

Zastępca burmistrza Maciej Kołoczek poinformował, że gmina pozyskała sponsora, który na swój koszt zakupi 6 wiat przystankowych. W zamian za to przez trzy lata będzie mógł bezpłatnie umieści na nich swoje reklamy. - Cztery wiaty zostaną ustawione na dworcu autobusowym, a dwie przy ul. Legionów - mówił radnym na komisji samorządności i porządku publicznego Rady Miejskiej zastępca burmistrza Maciej Kołoczek.

Radny Łukasz Dobucki zastanawiał się, co jest korzystniejsze dla gminy - zakup na swój koszt wiat przystankowych i wynajęcie ich na reklamy, czy zakup wiat na koszt prywatnego inwestora i bezpłatnie ich udostępnienie przez trzy lata.

Zastępca Maciej Kołoczek uspokaja, że oba rozwiązania są podobne w skutkach finansowych dla gminy. - Jednocześnie przy zakupie wiat przez prywatnego inwestora, gmina ma zapewniony popyt na powierzchnie reklamowe przez okres trzech lat - tłumaczył Maciej Kołoczek

Zakup i ustawienia 6 wiat autobusowych kosztuje ok. 60 tys zł. Wynajem powierzchni reklamowej wynosi w Bielsku-Białej ok. 300 zł za metr kwadr. (w naszej gminie ok. 200 zł).

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.