czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 lipca 2013
  • 15 lipca 2013
  • wyświetleń: 2518

W Bestwinie szukają surowców

Do 31 lipca na terenie sołectw Janowice, Bestwina, Bestwinka prowadzone będą prace geofizyczne metodą magnetotelluryczną.

Prace wykonuje firma Geopartner Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Polegają one na rejestracji naturalnego pola elektromagnetycznego ziemi przez przyrządy ułożone na powierzchni terenu, bez jakiegokolwiek naruszania podłoża, na stanowiskach oddalonych od siebie w odległości 100 - 200 m. Pomiary trwać będą przez 2-4 godzin.

Metoda magnetotelluryczna wykorzystuje pomiary naturalnego zmiennego pola elektromagnetycznego na powierzchni Ziemi, w celu wyznaczenia rozkładu oporności elektrycznej w ośrodku skalnym. Badania rekomendowane są jako uzupełniające dla prac sejsmicznych prowadzonych dla poszukiwań ropy i gazu, umożliwiając śledzenie warstw, których rozpoznanie metodami sejsmicznymi jest niewystarczające. Metoda przydatna jest szczególnie na obszarach o skomplikowanej budowie geologicznej.

Prace będą realizowane wzdłuż dwóch profili: od rejonu ul. Prusa w Janowicach w kierunku ul. Jarzębinowej w Bestwince, od ul. Famułkowej w Janowicach w kierunku ul. Józefa Magi w Bestwince.

aka / czecho.pl
źródło: UG Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.