czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lipca 2013
  • 16 lipca 2013
  • wyświetleń: 14782

Kolizja na DK- 1, są ranni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Akra2" podaj

W sobotę na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do groźnie wyglądającej kolizji samochodowej.

O godz. 13.40 Oficer Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie kolizji drogowej na skrzyżowaniu drogi DK1 oraz ul. Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejsce akcji ratunkowej zostały zadysponowane 3 zastępy Straży Pożarnej w tym ratownictwo techniczne, karetki Ratownictwa Medycznego oraz Policja.Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych samochodach oraz uwolnieniu zakleszczonej w samochodzie Opel Astra pasażerki, neutralizacji płynów technicznych pojazdów oraz uprzątnięciu miejsca kolizji.

Kolizja na DK1 · fot. Akra2


- W samochodach było łącznie 5 osób, do szpitala zostały zabrane cztery osoby w stanie ogólnym dobrym, w celu przebadania - mówił dowódca akcji, ogniomistrz Zdzisław Burion. Osoby te nie odniosły poważniejszych obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany przez policjantów z Ruchu Drogowego mandatem karnym. Droga DK1 w kierunku Katowic była zablokowana przeszło dwie godziny, samochody kierowano objazdem przez Czechowice-Dziedzice. Działania strażaków zostały zakończone po godz. 16.00.

W tym samym czasie niezależnie od kolizji samochodów Opla Astry oraz Mazdy kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem DK1 z ulicą Mazańcowicką zjechał do rowu i przewrócił się na prawy bok samochód Mercedes.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Akra2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Akra2" podaj