czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 lipca 2013
  • 21 lipca 2013
  • wyświetleń: 3207

Pomóż Mai - oddaj krew!

Za nami:

Klub HDK PCK działający przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 21 lipca (niedziela) w "Lasku" przy ulicy Sienkiewicza w godzinach od 14 do 17.

Krew będzie pobierana na rzecz 3- letniej, chorej na białaczkę, Majki Bies. Tego samego dnia odbędzie się również koncert charytatywny na rzecz dziewczynki.

Aby oddać krew należy zabrać ze sobą dowód tożsamości. Nie można pić wcześniej alkoholu, ani zażywać innych środków odurzających. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Mężczyźni mogą oddawać krew maksymalnie co 2 miesiące, a kobiety co 3 miesiące.

Potencjalnym niespokrewnionym dawcą szpiku może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 45 roku życia. Przy zgłoszeniu do Rejestru Dawców Szpiku odbywa się wstępna kwalifikacja lekarska, polegająca na pobieraniu od kandydata na dawcę 5 ml krwi.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.