czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 lipca 2013
  • wyświetleń: 2278

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę

W parafiach czechowickiego dekanatu trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Mieszkańcy naszej gminy na pątniczy szlak wyruszą w środę, 7 sierpnia, sprzed kościoła NMP Królowej Polski.

Za udział w pielgrzymce trzeba zapłacić 35 zł - są to koszty organizacyjne. Jeśli zdecydujemy się na powrót autokarem z Częstochowy trzeba będzie zapłacić kolejne 35 zł. Jak poinformowano nas w parafii NMP Królowej Polski powrót zaplanowano w niedzielę na godz. 17.30 lub po Apelu Jasnogórskim (ok. godz. 22.00).

Czechowiccy pielgrzymi są jedną z grup, która wraz z pątnikami z Hałcnowa, Andrychowa, Cieszyna, Oświęcimia oraz Istebnej spotkają się na przedmieściach Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia. O godz. 12.00 pielgrzymi dotrą na Jasną Górę, by tam na Wałach Jasnogórskich uczestniczyć w Eucharystii.

"Z Maryją w pielgrzymce wiary" - to hasło 22. pieszej pielgrzymki naszej diecezji. - Wielu ludzi, nie tylko młodych, ma różnego rodzaju kryzysy, problemy w kwestiach życia religijnego, moralnego. Pielgrzymka piesza jest zawsze takim umocnieniem i wiem z doświadczenia, że wielu ludzi odnajduje na niej to, czego szukali przez wiele lat - jakąś prawdę, jasność, może i cel życia. Atmosfera wspólnego pielgrzymowania, wspólnota, jaka się tworzy w tym czasie, sprawiają, że ludzie trochę inaczej zaczynają patrzeć na siebie i na otaczający zagoniony świat - mówi ks. Józef Walusiak przewodnik pielgrzymki diecezjalnej.

Istnieje możliwość zorganizowania grupy pielgrzymów, którzy dojadą ostatniego dnia w godzinach porannych i wejdą razem z pieszą pielgrzymką na Jasną Górę.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.