czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 lipca 2013
  • wyświetleń: 4982

Nowy skarbnik w gminie Bestwina

Anita Kubik została nowym skarbnikiem gminy Bestwina. Decyzja zapadła na ostatniej sesji rady gminy, zwołanej w trybie pilnym na wniosek wójta.

Anita Kubik, skarbnik, Bestwina
Anita Kubik · fot. UG Bestwina


Na ręce wójta Artura Beniowskiego wpłynęło pismo pani Stanisławy Grzywa, dotychczasowego skarbnika z wnioskiem o odwołanie w związku z przejściem na emeryturę.

W związku z tym wójt wystąpił do rady z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie odwołania skarbnika. Stanisława Grzywa pełniła tę funkcję przez 23 lata. Jak czytamy na stronie Urzędu Gminy, dała się poznać jako profesjonalna główna księgowa budżetu jednostki samorządu gminnego, która zapewniła kompleksową obsługę finansową gminy.

Równocześnie wójt wystąpił do radnych z wnioskiem o powołanie na stanowisko skarbnika mgr Anity Kubik, od 17 lat pracującej w Referacie Finansów i Budżetu, która posiada gruntowe wykształcenie w zakresie ekonomii, rachunkowości, zarządzania oraz podatków. a także przez wszystkie te lata ściśle współpracowała ze skarbnikiem, nabywając doświadczenie, które gwarantuje prawidłową pracę na stanowisku głównego księgowego budżetu jednostki samorządu gminnego.

aka / czecho.pl
źródło: UG Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.