czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 lipca 2013
  • wyświetleń: 2984

Czechowice w rankingu zamożności

Według jednego z najbardziej prestiżowych rankingów w Polsce - Zamożności Samorządów 2012, przeprowadzonego przez czasopismo Wspólnota - Czechowice-Dziedzice znajdują się na 194. miejscu.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


194. pozycja naszego miasta jest niezła, bowiem w rankingu zestawione są 575. miejscowości. Czechowice-Dziedzice najgorszą lokatę zajmowały w 2009 roku, kiedy to wylądowały na 433. miejscu. Najlepszą pozycję nasze miasto miało na starcie, była to 170. lokata.

W rankingu gmin wiejskich Bestwina umiejscowiła się na 1081. pozycji, co w porównaniu z zeszłym rokiem (wtedy gmina była na 1315. miejscu) może dawać władzom satysfakcję. Podobnie jak w przypadku Czechowic-Dziedzic, najlepszą lokatę Bestwina zajmowała w pierwszych latach przeprowadzania rankingu - 837.

Warto dodać, że pobliska Pszczyna zajmuje 50. miejsce w rankingu Zamożności Samorządów 2012. Startuje ona w kategorii miasta na prawach powiatu.

---

Opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane są na podstawie danych z GUS. Z racji tego, iż są opracowywane na bazie zestandaryzowanych wskaźników, często są wykorzystywane przez samorządy np. na sesjach rad. Rankingi Wspólnoty ukazują tempo rozwoju oraz świadczą o jakości decyzji inwestycyjnych i administracyjnych, podejmowanych przez samorządy.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.