czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 lipca 2013
  • wyświetleń: 2753

Dogoterapia w projekcie OPS

W połowie lipca odbyły się zajęcia edukacyjne z elementami dogoterapii dla dzieci uczestniczących w projekcie "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Forget Me Not Psia Edukacja w przestronnej altanie przy Domu Dziennego Pobytu w Czechowicach-Dziedzicach.

Spotkanie z Largo-Golden Retrieverem miało na celu przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności, dzięki którym kontakt z psem stanie się dla nich bezpieczny. Na zajęciach dzieci dowiedziały się m.in.: jak bezpiecznie podejść do psa, jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje, jak bezpiecznie bawić się z psem, o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem oraz jak prawidłowo karmić psa. Pociechy mogły również poznać rolę psa w społeczeństwie, który sprawdza się nie tylko jako przyjaciel człowieka, ale także jako ratownik górski i wodny, terapeuta, a nawet policjant.

Dogoterapia w programie Ośrodka Pomocy Społecznej · fot. OPS


Najwięcej radości najmłodszym sprawił bezpośredni kontakt z Largo, kiedy mogły go wyszczotkować, nakarmić i wyprowadzić na spacer. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły także sztuczki wykonywane przez psa.

---

Dogoterapia to metoda, która łączy naukę oraz zabawę. Prowadzona jest przez wykwalifikowanych dogoterapeutów. W terapii motywatorem jest odpowiednio wyszkolony pies. Pogłębiając wiedzę na temat dogoterapii możemy odkryć, jakie możliwości daje nam udział psa w pracy z najmłodszymi. Dzieci podczas zajęć zdobywają wiedzę i umiejętności, dzięki którym kontakt z pupilem staje się bezpieczny i komfortowy dla obu stron.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.