czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 lipca 2013
  • 28 lipca 2013
  • wyświetleń: 7197

Czechowice: akcja odkomarzania

Lato kojarzy się z plażą, słońcem, wakacjami. Niestety, obok tych przyjemnych skojarzeń pojawiają się także...komary. W związku z dużą liczbą komarowatych, na przełomie lipca i sierpnia prowadzona będzie na terenie gminy Czechowice-Dziedzice akcja odkomarzania.

Zabiegi prowadzone będą przez specjalistyczną Firmę w godzinach od 19.00 do 22.00 z uwagi na ochronę pożytecznych owadów, w tym pszczół.

W celu ograniczenia populacji komarów należy również stosować indywidualną ochronę w najbliższym otoczeniu obejmującą m.in.: usuwanie z pomieszczeń dorosłych zimujących osobników poprzez odkurzanie ścian, usuwanie z ogrodów pojemników, puszek, naczyń, które mogą gromadzić wodę deszczową, stanowiącą dogodne miejsce do wylęgu komarów. W przypadku oczek wodnych należy pamiętać o regularnej wymianie wody lub wprowadzanie do nich komarożernych gatunków ryb (karaś, jaź, wzdręga, słonecznica).

Bardzo dobre efekty daje również utrzymanie we właściwym stanie terenów zielonych poprzez systematycznie wykaszanie wysokich traw, które stanowią siedliska bytowania dorosłych postaci komarów.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.