czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 31 lipca 2013
  • wyświetleń: 6117

Coraz bliżej nowego ronda

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej kończy procedurę przetargową związaną z przebudową skrzyżowania ulic Traugutta, Drzymały, Narutowicza na rondo. Prace powinny rozpocząć się w III kwartale 2013 roku.

skrzyżowanie traugutta drzymały
Niebawem rozpocznie się budowa kolejnego ronda w Czechowicach-Dziedzicach · fot. google.com


26 lipca dokonano otwarcia ofert na wykonanie przebudowy skrzyżowania ulic Traugutta, Drzymały i Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach. Najtańsza oferta opiewa na kwotę niespełna 2,3 mln złotych. - Obecnie trwa jeszcze sprawdzanie ofert - mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Wiesław Kubiś.

Realizacja budowy ronda w ciągu drogi powiatowej przewidziana jest w cyklu 2-letnim. W inwestycji partycypuje gmina Czechowice-Dziedzice, która w tegorocznym budżecie zabezpieczyła na ten cel 1,2 mln złotych.

Przez cały okres budowy ronda wykonawca będzie zobligowany do utrzymania jezdni w stanie zapewniającym przejezdność oraz do zapewnienia ciągłości ruchu pieszych.

- W tej chwili trudno wypowiadać się odnośnie przebiegu prac, które wykonywane będą na podstawie harmonogramu przedłożonego przez wykonawcę robót. Niemniej prowadzenie prac w tak newralgicznym miejscu w mieście spowoduje zapewne utrudnienia w ruchu kołowym - tłumaczy dyrektor Wiesław Kubiś.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.