czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 4279

Rozpalił ognisko i wywołał pożar

Najpierw rozpalił małe ognisko. Od niego zapaliła się słoma na ściernisku. Aby ugasić ogień na miejsce zdarzenia przybyły trzy jednostki straży pożarnej.

Reklama

Pożar traw
Nie wolno rozpalać ognisk w przypadkowych miejscach, bo może dojść do niekontrolowanego rozprzestrzenienia się ognia. · fot. SK


- Właściciel pola, tuż obok ścierniska ze słomą podpalił małe ognisko. Nikt nie przewidział tego, że ogień tak szybko się rozprzestrzeni - informują strażacy.

Na miejsce pożaru przyjechały trzy jednostki straży pożarnej. Poszkodowanym, a jednocześnie sprawcą pożaru był sam właściciel działki.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż po godz. 17.00 w Janowicach (gmina Bestwina) przy ul. Janowickiej.

Strażacy apelują o rozwagę. - Nie wolno rozpalać ognisk w przypadkowych miejscach, bo może dojść do niekontrolowanego rozprzestrzenienia się ognia, czego przykładem było zdarzenie w Janowicach.

I przypominają, że karą aresztu lub grzywny grozi wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych. Często dym z przydomowych ognisk stwarza również zagrożenia w ruchu drogowym.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.