czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 4205

Rozpalił ognisko i wywołał pożar

Najpierw rozpalił małe ognisko. Od niego zapaliła się słoma na ściernisku. Aby ugasić ogień na miejsce zdarzenia przybyły trzy jednostki straży pożarnej.

Pożar traw
Nie wolno rozpalać ognisk w przypadkowych miejscach, bo może dojść do niekontrolowanego rozprzestrzenienia się ognia. · fot. SK


- Właściciel pola, tuż obok ścierniska ze słomą podpalił małe ognisko. Nikt nie przewidział tego, że ogień tak szybko się rozprzestrzeni - informują strażacy.

Na miejsce pożaru przyjechały trzy jednostki straży pożarnej. Poszkodowanym, a jednocześnie sprawcą pożaru był sam właściciel działki.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż po godz. 17.00 w Janowicach (gmina Bestwina) przy ul. Janowickiej.

Strażacy apelują o rozwagę. - Nie wolno rozpalać ognisk w przypadkowych miejscach, bo może dojść do niekontrolowanego rozprzestrzenienia się ognia, czego przykładem było zdarzenie w Janowicach.

I przypominają, że karą aresztu lub grzywny grozi wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych. Często dym z przydomowych ognisk stwarza również zagrożenia w ruchu drogowym.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.