Wiadomości

  • 7 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 6842

Wyruszyli na Jasną Górę

Ponad 260 osób wyruszyło w środę tuż po godz. 8.00 z Czechowic-Dziedzic na pątniczy szlak do Częstochowy. Przed pielgrzymami 5 dni wędrówki.

- Najbardziej boję się czy wytrzymam upały - mówi pani Halina, która już po raz piąty idzie w czechowickiej pielgrzymce.

Na szczęście nad bezpieczeństwem i zdrowiem pielgrzymów czuwa m.in grupa ratowników z Grupy Ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice.

Pielgrzymka 2013 · fot. SK


Czechowicka grupa - jak mówi jej przewodnik - ks. Piotr Krzystek - ma charakter rodzinny. -Pielgrzymują zarówno całe rodziny z małymi dziećmi jak i młodzież. Nie brakuje również osób starszych. Znakiem rozpoznawczym pielgrzymów jest herb miasta - z wizerunkiem św. Andrzeja Boboli - na koszulkach, a także na fladze, niesionej z pielgrzymkowym krzyżem.

Piesza pielgrzymka czechowicka wchodzi w skład Diecezjalnej Pielgrzymki Bielsko-Żywieckiej, do której należą grupy z Bielska, Oświęcimia, Andrychowa oraz Cieszyna.

Pielgrzymi w niedzielę, 11 sierpnia, łączą się z pielgrzymką diecezjalną przed samą Częstochową, aby razem wejść i uczestniczyć we wspólnej Mszy św. dla wszystkich pielgrzymów diecezji bielsko-żywieckiej. Dołączą do nich również czechowiccy rowerzyści oraz mieszkańcy, którzy przyjadą autobusami.

Pielgrzymi rozpoczęli swoją wędrówkę na Jasną Górę od modlitwy w kościele NMP Królowej Polski. Na placu Jana Pawła II pątników żegnali mieszkańcy oraz władze miasta.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.