Wiadomości

  • 11 sierpnia 2013
  • 16 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 10191

Misjonarki z Czechowic-Dziedzic

Izabela Bogus oraz Beata Zioberczyk z Czechowic-Dziedzic będą pracować na misjach w Sudanie Południowym oraz Tanzanii.

Beata Zioberczyk
Beata Zioberczyk · fot. Arch. Anioł Beskidów


Izabela Bogus
Izabela Bogus · fot. arch.Parafia NMP Królowej Polski


Izabela Bogus wybrała miejscowość w okolicy Wau, w Sudanie Południowym. Będzie zajmować się dziećmi ulicy - zaniedbanymi i porzuconymi. Salezjanie od 30 lat prowadzą tam Szkołę Techniczną. I właśnie w szkolnej świetlicy Izabela Bogus będzie na co dzień pracować z dziećmi pozbawionymi opieki. - Będę je uczyła podstaw matematyki, języka angielskiego i doraźnej pomocy medycznej. Najważniejsze jednak będzie poświęcenie im uwagi, przebywanie z nim - mówi Izabela Bogus.

Życie w Sudanie Południowym jest niezwykle trudne. W wyniku wieloletnich wojen i konfliktów etnicznych między arabską ludnością z północy a chrześcijańskimi mieszkańcami z południa wiele dzieci pozostało bez rodziców. Sudan Południowy jest jednym z najsłabiej rozwiniętych krajów świata.

Beata Zioberczyk jako misjonarka świecka Stowarzyszenia Misji Afrykańskich w Tanzanii będzie pracować w misyjnym szpitalu w Bugisi niedaleko Jeziora Wiktorii, wśród plemion Sukuma i Missungwi. Będzie położną. Na misję wyjedzie 19 sierpnia.

nan / czecho.pl

źródło: www.aniolbeskidów.pl, www.lesisko.katolik.bielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.