czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 2472

Okradała sparaliżowaną osobę

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 49-letnią kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy. Sprawczyni okradała sparaliżowanego mężczyznę, którym opiekowała się od pewnego czasu.

Reklama

Kobieta zajmując się starszym mężczyzną robiła codzienne zakupy, przygotowywała posiłki i wyręczała go w pracach domowych. Kolejnego dnia nie zjawiała się jednak w jego czechowickim mieszkaniu.

Tego samego dnia okazało się, że z mieszkania zniknęła saszetka wraz z oszczędnościami w kwocie ponad 2000zł. Pokrzywdzony mężczyzna powiadomił o kradzieży policjantów i przekazał im swoje spostrzeżenia.

Policjanci odnaleźli opiekunkę w czechowickim mieszkaniu należącym do innego jej podopiecznego. Kobieta nie potrafiła ukryć zdenerwowania. W czasie jej przeszukania policjanci odnaleźli skradzioną saszetkę, a w niej oszczędności starszego mężczyzny.

Pieniądze wróciły do właściciela, sprawczyni usłyszała natomiast zarzuty kradzieży. Za przestępstwo to może jej grozić nawet do 5 lat więzienia.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.