Wiadomości

  • 13 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 4365

Remonty dróg i mostów

Pod koniec sierpnia mają zostać zakończone prace remontowe mostu na rzece Iłownica w ciągu ul. Waryńskiego - zapowiadają władze powiatu bielskiego. Kilkudniowe opóźnienia tej inwestycji spowodowała m.in. czerwcowa nawałnica. Budowa mostu to koszt prawie 3,5 mln zł. Pieniądze pochodzą głównie ze środków unijnych oraz budżetu państwa.

Schody
Schody prowadzące z dworca na wiadukt zostały w końcu naprawione · fot. SK


Mimo ukończenia prac na moście utrudnienia dla kierowców w tym rejonie mogą pozostać jeszcze przez jakiś czas. Trwa tam kolejna inwestycja powiatowa - remont nawierzchni ulicy Waryńskiego.

W Czechowicach kończy się również przebudowa ulicy Kopernika należąca do powiatu bielskiego. Zakończenie prac zaplanowano za ok. trzy tygodnie.

Tymczasem w gminie Bestwina trwają prace przy remoncie ulicy Janowickiej, w Janowicach. Inwestycja ta pochłonie prawie 2 mln zł.

Trwają również prace remontowe mostu na rzece Wiśle w ciągu ul. Legionów. Prace mają zostać zakończone w grudniu.

Na liście zakończonych robót znalazły się naprawione schody prowadzące z wiaduktu (ul. Traugutta) na dworzec kolejowy. W przypadku tej inwestycji pozostaje mieć nadzieję, że schody wytrzymają dłużej niż po ostatnim remoncie, który odbył się cztery lata temu.

W planach starostwa powiatowego, dotyczących naszej gminy, jest przebudowa skrzyżowania ulic Traugutta, Drzymały i Narutowicza. Budowa nowego ronda w tym miejscu ma rozpocząć się jesienią bieżącego roku, a zakończyć się najpóźniej w maju.

- Problemem w przypadku tej inwestycji jest m.in. organizacja ruchu drogowego. Nowe rondo powstanie w miejscu o bardzo dużym natężeniu ruchu - tłumaczy członek zarządu powiatu bielskiego Stanisław Pięta. Koszt budowy ronda to kwota ok. 2,3 mln złotych. Czechowicka gmina dokłada do tej inwestycji ok. 1,2 mln złotych.

Kolejna inwestycja powiatowa, która ma rozpocząć się w październiku to remont ul. Zabrzeskiej. Ma zostać wykonana nowa nawierzchnia ulicy oraz odwodnienie. Koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł.

KP / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.