czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3757

Spłonęło 100 bel słomy

Ponad pięć godzin trwała akcja gaszenia ponad 100 bel sprasowanej słomy na jednym z pól w Kaniowie przy ul. Torowej - informuje Państwowa Straż Pożarna w Bielsku-Białej. Na miejsce zdarzenia przybyło pięć jednostek straży pożarnej. W ciągu ostatnich dni to już czwarty pożar w gminie Bestwina, w tym trzeci w samym Kaniowie.

Reklama

Pożar słomy wybuchł w niedzielę o godz. 1.00 w nocy. Akcję zakończono tuż przed godz. 6.00. Okoliczności zdarzenia bada policja. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie.

Niedzielny pożar to jeden z czterech, do którego doszło w ciągu ostatnich dni w gminie Bestwina. Przyczyną pierwszego była nieostrożności właściciela działki, który rozpalił małe ognisko tuż przy słomie na ściernisku. Chwilę później ogień rozprzestrzenił się na całe pole. Na miejsce zdarzenia do Janowic przybyły trzy jednostki straży pożarnej.

Pożar dwóch podkładów kolejowych, to kolejne zdarzenie w Kaniowie.

Następnie, również w Kaniowie, zapalił się kombajn. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że zaczynało palić się zboże. Na szczęście sytuację udało się opanować. Straty wyniosły 5 tys. zł.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.