Wiadomości

  • 14 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 7229

Wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi

Zmęczeni, ale szczęśliwi, pielgrzymi 21. pielgrzymki czechowickiej wrócili już do domu.

Uroczystą Mszę św. na jasnogórskim szczycie koncelebrowało pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera kilkudziesięciu kapłanów-przewodników poszczególnych grup.

Częstochowa 2013 · fot. arch.Parafia NMP Królowej Polski


Tegoroczne rekolekcje w drodze prowadził ks. Krzysztof Walczak z czechowickiej parafii św. Barbary. W Roku Wiary głównym hasłem rozważań były słowa: "Z Maryją w Pielgrzymce wiary". Uczestnicy obejmowali swoją modlitwą nie tylko własne czy powierzone przez znajomych intencje, ale prosili przede wszystkim o innych, modlili się w intencjach diecezji i całego Kościoła.

Każdego wieczoru pielgrzymi uczestniczyli w innej formie wspólnego nabożeństwa. W Zgoniu zaplanowane zostały modlitwy wstawiennicze, zawierzenia Matce Bożej całej pielgrzymki. Później przyszedł czas na pogodny wieczór zakończony z Apelem Jasnogórskim - w łączności z wszystkimi pielgrzymami. W piątkowy wieczór była Droga Krzyżowa i wieczorna modlitwa uwielbienia - kanonami. W sobotę w kościele w Starczy adorując Najświętszy Sakrament odprawiono nabożeństwo pokutne.

- Wiara Abrahama jest dla nas wzorem życiowego pielgrzymowania - mówił bp Greger, nawiązując do niedzielnego czytania. - Jeżeli przeżywamy wędrowanie przez życie w duchu wiary, to to jest pielgrzymowanie. To pielgrzymowanie, podobnie jak w przypadku Abrahama, jest pełne nadziei. Pan Bóg wymaga od niego niesamowitej ofiary: Pan Bóg każe mu zostawić wszystko, co było dla niego do tej pory oczywiste, pracę, miejsce, stabilizację, to, co znał na wylot. Abraham nie wie, jaka będzie przyszłość, ale jest przekonany, że to, co Pan Bóg proponuje, jest lepsze od tego, co ma dotychczas. Dlatego to pielgrzymowanie w duchu wiary wymaga od nas zawsze zawierzenia. Dlatego wędrujemy na Jasną Górę...

Od wielu lat pieszej pielgrzymce czechowickiej przewodniczy ks. Piotr Krzystek. Pielgrzymka rozpoczęła się w środę 7 sierpnia, a zakończyła w niedzielę 11 sierpnia.

wak / czecho.pl

źródło: www.lesisko.katolik.bielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.