czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3142

Ważne spotkanie ws. drogi S1

14 sierp­nia wice­mi­ni­ster trans­portu Zbigniew Rynasiewicz roz­ma­wiał z zarzą­dem PG Silesia o pla­no­wa­nej budo­wie drogi S1.

Reklama

Ponieważ kopalnia planuje prowadzić działalność operacyjną jeszcze przez dziesiątki lat, zarząd PG Silesia, szukając rozwiązania, podjął poważne rozmowy z inwestorem tj. dyrekcją GDDKiA oraz z przedstawicielami ministerstw odpowiedzialnych za infrastrukturę drogową, a także rozwój sektora górniczego w Polsce.

Strony spotkania zadeklarowały chęć dalszej współpracy.

- Spotkanie było bardzo konstruktywne. Ważnym jest fakt, że Ministerstwo Transportu i GDDKiA deklarują otwartość na dialog i współpracę w sprawie S1 - mówi Michal Herman, prezes PG Silesia. - Nasze interesy, co do zasady, są przecież takie same. Zależy nam na rozwoju regionu. Warto jednak pamiętać, że oprócz dobrej infrastruktury, nasz region potrzebuje także stabilnych ekonomicznie przedsiębiorstw.

Oprócz wiceministra Zbigniewa Rynasiewicza i zarządu PG Silesia: prezesa Michala Hermana i wiceprezesa Thomasa Lautscha, na spotkaniu obecni byli: dyrektor Departamentu Dróg i Autostrad w Ministerstwie Transportu Jarosław Waszkiewicz, dyrektor Generalny GDDKiA Lech Witecki, zastępca dyrektora generalnego GDDKiA Tomasz Rudnicki, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska w GDDKiA Edyta Bernatkiewicz, Rafał Dąbrowski z Departamentu Górnictwa Ministerstwa Gospodarki oraz Peter Maryška, sekretarz Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie.

aka / czecho.pl

źródło: solidarnosc-pgsilesia.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.