czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2013
  • 25 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3785

W niedzielę utrudnienia na drogach

Za nami:

W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia od godz. 4.00 do godz. 3.00 w poniedziałek rano w związku z obchodami XXXIX Dni Czechowic-Dziedzic (na stadionie MOSiR-u) nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie MOSiR-u i ulicy Legionów - od skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza do Ronda AK i NSZ.

Reklama

Google, Legionów
Ulica Legionów · fot. Google Street View


Ruch pojazdów na tym odcinku (od skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza do ronda - 700 m) odbywać się będzie wyłącznie jednokierunkowo - od ronda, ulicą Legionów, wyłącznie w kierunku Bielska-Białej. Dopuszczone do ruchu na tym odcinku będą jednak tylko pojazdy do 3,5 t.

Pojazdy o masie przekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej i samochodów dojeżdżających do posesji przy ul. Legionów na zamkniętym odcinku) jadące w kierunku Czechowic Południowych i Bielska-Białej kierowane będą na objazd ulicami Niepodległości, Barlickiego, Prusa i Łukasiewicza.

Wszystkie ulice wlotowe do ul. Legionów i wjazdy na tym jednokierunkowym odcinku będą miały nakaz skrętu w kierunku skrzyżowania (Czechowic Południowych i Bielska-Białej).

Dojazd do Czechowic Południowych i Bielska-Białej ulicami Niepodległości i Legionów do skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza i dalej ul. Legionów (pojazdy do 3,5 t) będzie utrudniony i może wydłużyć się w czasie. Mogą pojawiać się na tym odcinku korki, dlatego prosimy o wybranie w tych dniach alternatywnych tras przejazdu.

Urząd Miejski apeluje do wszystkich, którzy nie będą dojeżdżać na Dni Czechowic-Dziedzic, aby wybrali inną trasę podróży do Czechowic Południowych i Bielska-Białej niż jednokierunkowym odcinkiem przy MOSiR-ze.

W kierunku Czechowic Południowych i Bielska-Białej będzie można z centrum Czechowic-Dziedzic (zamiast ulicą Legionów obok MOSiR-u) jechać:
- ulicami Niepodległości, Barlickiego, Prusa i Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Legionów. i dalej ul. Legionów (wszystkie pojazdy) - tą trasą podróż wydłuży się o 520 m,
- ulicami Niepodległości, Mazańcowicką (Ligocką, DK-1), Kopernika do skrzyżowania z ul. Legionów i dalej ul. Legionów (wszystkie pojazdy, wg obowiązujących ograniczeń na ul. Mazańcowickiej od skrzyżowania z ul. Ligocką do skrzyżowania z ul. hr. Kotulińskiego - z wyjątkiem pojazdów z ładunkami niebezpiecznymi) - tą trasą podróż wydłuży się o 1,98 km (ulicami Mazańcowicką i Kopernika) lub o 2,88 km (ulicami Mazańcowicką, Ligocką, DK-1, Kopernika).

Wyłączony z ruchu zostanie całkowicie pas ruchu od skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza (od wysokości wlotu ul. Łukowej do ul. Legionów) w kierunku ronda i centrum. Na tym pasie zorganizowany będzie parking na Dni Czechowic-Dziedzic - wjazd na parking odbywać się będzie tylko od kierunku ronda, a wyjazd tylko w kierunku skrzyżowania z ul. Kopernika i Łukasiewicza oraz ul. Łukowej (którą będzie można dojechać z ul. Legionów do ul. Łukasiewicza i w kierunku centrum).

Ruch pojazdów odbywać będzie się z kierunku od Bielska-Białej i Czechowic Południowych (ul. Legionów) i od DK-1 (ul. Kopernika) w kierunku do centrum Czechowic-Dziedzic wyłącznie ulicami Łukasiewicza i Prusa (od świateł na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Kopernika i Łukasiewicza do wlotów w ul. Barlickiego i Niepodległości).

Na parkingu uprasza się o parkowanie pojazdów systemem ukośnym i o nie parkowanie przy wjazdach na posesje.
Na ulicy Łukowej (od ul. Legionów do ul. Łukasiewicza) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju.

Ruch autobusów PKM odbywać się będzie z Bielska-Białej w kierunku centrum objazdem ulicami Łukową, Łukasiewicza i Prusa - wyłączony będzie przystanek Legionów/Niepodległości/MOSiR w kierunku centrum. Ruch autobusów z centrum w kierunku Czechowic Południowych i Bielska-Białej pozostanie bez zmian.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.