Wiadomości

  • 28 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 2398

Włamali się i ukradli rower

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o włamanie do garażu przy ul. Wyspiańskiego i kradzież roweru o wartości 800zł. Funkcjonariusze odzyskali skradziony jednoślad. Za przestępstwo to sprawcom grozi teraz do 10 lat za kratami.

Włamywacze przedostali się do garażu po zerwaniu kłódek zabezpieczających drzwi wejściowe. Ich łupem padł rower marki Kellys. Śledczy poszukiwali sprawców. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tym przestępstwem mogą mieć trzej czechowiczanie w wieku od 18-25 lat.

We wtorek ich zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. W czasie przeszukań policjanci odnaleźli skradziony rower oraz radioodtwarzacz pochodzący z włamania do pojazdu. Śledczy nie wykluczają, że zatrzymani mają na swoim koncie także inne włamania, do których doszło ostatnio w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawa rokuje dalszy rozwój.

W środę zatrzymani usłyszą zarzuty przestępstw, za które grozi im do 10 lat więzienia. O ich losie rozstrzygnie prokurator.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.