czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1313

Bezpieczny powrót z wakacji

Przed nami ostatnie dni wakacji, a tym samym wzmożony ruch na drogach osób wracających z letniego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać jak co roku policjanci z drogówki. Szczególną uwagę będą zwracali na prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz sposób przewożenia dzieci.

Reklama

Policja, radiowóz
Bezpieczny powrót z wakacji · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Nieuchronnie zbliża się ten moment, gdy trzeba będzie spakować bagaże i wrócić z wakacji do domu. Warto jednak zadbać, by podróż powrotna nie zepsuła nam miłych wspomnień z całego urlopu. Już w piątek mundurowi rozpoczną działania mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach regionu w czasie powrotu z wakacyjnego wypoczynku.

W tym czasie, aż do niedzieli na drogach naszego regionu będzie więcej policjantów, którzy kontrolować będą sposób jazdy kierujących samochodami w ramach akcji "Bezpieczny weekend".

Dlatego też policja apeluje, aby dobrze zaplanować trasę podróży, sprawdzić stan techniczny pojazdu, robić częste postoje, a przede wszystkim nie wsiadać za kierownicę na tzw. podwójnym gazie.

Minione lata wskazują na to, że część kierowców tak mocno wierzy w swoje umiejętności, że mimo wszystko decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu czy na tzw. kacu. Trzeba mieć świadomość, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i ryzykujemy nie tylko utratę prawa jazdy i pozbawienie wolności ale przede wszystkim narażamy swoich bliskich, którzy z nami podróżują na utratę życia lub zdrowia. Takie negatywne zachowanie również może mieć znaczenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

aka / czecho.pl
źródło: KWP Katowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.