czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2005
  • wyświetleń: 742

Wąska zbyt wąska?

Mieszkańcy ulicy Wąskiej walczą o wykonanie gruntownego remontu drogi. Ich przedstawicielka Aldona Wawrzos twierdzi, że urzędnicy pojawiają się na ulicy gdy jest sucho. W czasie roztopów lub opadów deszczu ulicą płynie strumień wody i nikt wtedy tego nie widzi. - Proszą również o oświetlenie ulicy. Podczas imprez plenerowych odbywających się na pobliskim stadionie zdarza się, że niektórzy załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na ciemnej ulicy Wąskiej - dodaje pani Aldona.

Przy Wąskiej mieszka 88 mieszkańców, a budynków wciąż przybywa. Ulica ma prawie kilometr długości i znajduje się w centrum miasta. - W ubiegłym roku wykonano projekt jej przebudowy. Ze względu na koszt zadania wynoszący około 640 000 złotych, remont ulicy nie został wprowadzony do projektu budżetu. Przebudowa ulicy Wąskiej obejmuje duży zakres robót - 4 000 metrów kwadratowych drogi. Jeżeli w ciągu roku będą dodatkowe środki finansowe, będzie możliwość rozpoczęcia zadania w tym roku - wyjaśnia zastępca burmistrza Stanisław Czyż.

Więcej czytaj w Echu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.