czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 8 września 2013
  • 21 września 2013
  • wyświetleń: 2055

Nabór do drużyny SuperW

Projekt Szlachetna Paczka odbywa się po raz trzynasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu - także w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

szlachetna paczka
Szlachetną Paczkę wspiera między innymi Jerzy Dudek


Wolontariusze Paczki, czyli SuperW sami odnajdują najbardziej potrzebujących w swoim otoczeniu, spotykają się z nimi i diagnozują sytuację, by podjąć mądrą decyzję o włączeniu do projektu konkretnej rodziny. Następnie dbają o przygotowanie przez darczyńców jak najlepszej jakości pomocy. Docierają do tych, którym nikt nie pomaga, którzy sami wstydzą się upominać o pomoc, którzy czasem nie mają już nadziei na lepszy czas.

Spotkanie ze światem biedy wymaga odwagi, a podjęcie decyzji o włączeniu rodziny do projektu zdecydowania, chłodnego spojrzenia i dystansu. Wolontariusze w czasie spotkania i rozmowy muszą zdecydować czy pomoc będzie dla potrzebujących impulsem do zmiany i inspiracją do działania, czy nie będzie demoralizująca. Zadaniem SuperW jest mądre zdiagnozowanie sytuacji i odpowiedzialna decyzja.

Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13.235 rodzin w potrzebie - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Co roku w przemyślany sposób jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu.

Chętni do niesienia pomocy mogą zgłaszać się do 15 października na stronie http://www.superw.pl.

adv / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.