czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 19 września 2013
  • wyświetleń: 5837

Nasza gmina wyróżniona w sejmiku

Czechowice-Dziedzice ponownie okazały się najlepsze w Polsce w konkursie "Samorząd, który wspiera MŚP" w kategorii gmin miejsko-wiejskich.

Reklama

Marian Błachut
Nagrodę odebrał burmistrz Marian Błachut · fot. BP Tomasz Żak


Uroczyste wręczenie wyróżnień Laureatom II edycji Programu odbyło się 17 września w Katowicach w pierwszym dniu III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw na uroczystej sesji sejmiku województwa śląskiego. Wyróżnienie to nasza gmina otrzymała również w roku poprzednim.

Laureatami oprócz Czechowic-Dziedzic zostały w swoich kategoriach gminy Bytom, Sosnowiec oraz Pawłowice.

Ogólnopolski program "Samorząd, który wspiera MŚP" jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora. Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem na to, iż podejmowane przez Laureatów Programu działania w zakresie wspierania MŚP są skuteczne i mają charakter trwały.

Wyróżnienie dla naszej gminy odebrał osobiście Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, który otrzymał ponadto dyplom i statuetkę Lidera, który wspiera MŚP.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.