czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 21 września 2013
  • wyświetleń: 3457

Przyrodniczy sojusz Gimnazjum nr 1

Arboretum przy GP1 uzyskało oficjalny patronat Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

Reklama

Dyrektorzy obu instytucji - pan Wojciech Mik i pan Paweł Kojs w środę 11 września podpisali porozumienie o współpracy. Jej celem jest nawiązanie kontaktów pomiędzy pracownikami obu instytucji oraz realizacja wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

W efekcie porozumienia reprezentacja szkoły wzięła udział w święcie ekologicznym organizowanym przez Ogród Botaniczny. W niedzielę 15 września odbywały się tam obchody Dni Flory, Fauny i Siedlisk Naturalnych.

Przyrodniczy sojusz Gimnazjum Publicznego Nr 1 i Śląskiego Ogrodu Botanicznego · fot. Gimnazjum Publiczne nr 1


Szkolna drużyna w składzie: Natalia Olszowska, Natalia Wróbel, Sara Stypuła, Klaudia Chrapkowicz i Oliwia Fuzoń pod kierunkiem pani Magdaleny Jasińskiej prowadziła warsztaty edukacyjne dla dzieci. Grupa gimnazjalistek została przyjęta w szeregi wolontariuszy Śląskiego Ogrodu Botanicznego i prowadziła warsztaty ekologiczne.

Prezentowano dziuple pełne leśnych niespodzianek, puzzle, domino, łownie listków oraz zabawy ruchowe z piórkami. Kolejne wspólne działania zaplanowano na 6 października podczas obchodów Dnia Zwierząt.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.