czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 września 2013
  • wyświetleń: 2882

Lepszy transport w Czechowicach

Urząd Wojewódzki rozpoczął konsultacje społeczne ws. Strategii Rozwoju Systemu Transportu Województwa Śląskiego. Część inwestycji obejmie naszą gminę.

Reklama

Celem Strategii jest stworzenie w województwie śląskim efektywnego systemu transportu umożliwiającego sprawne przemieszczenie się mieszkańców regionu i przewóz towarów przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

Zgodnie z założeniami, system transportu do 2030 roku ma być istotnym elementem krajowej i europejskiej sieci transportowej oraz integrować różne gałęzie transportu,a także być przyjazny dla środowiska. System ten ma się okazać atrakcyjny, tani i szybki oraz dostosowany do potrzeb pasażerów.

Najważniejszą inwestycją dla naszej gminy będzie budowa drogi S1 z Katowic do Bielska. Zmodernizowane zostaną także trasy kolejowe, a pomiędzy Katowicami i Żywcem powstanie szybka kolej regionalna, która będzie przejeżdżała także przez Czechowice-Dziedzice. Powstaną również nowe trasy rowerowe i lokalne punkty przesiadkowe, które mają polepszyć jakość transportu pasażerskiego.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.