czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 września 2013
  • wyświetleń: 10364

Nowy komisariat w mieście?

Pojawiła się szansa, aby w centrum naszego miasta powstał komisariat policji. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z budżetu państwa w ramach programu standaryzacji polskiej policji. Na jego realizację w latach 2013-2015 w całym kraju przeznaczono miliard złotych.

Reklama

Budowa komisariatu
fot. SK


Aby powalczyć o pieniądze na nowy komisariat gmina musi nie tylko wskazać lokalizację ale również przekazać za symboliczną złotówkę grunt. Dodatkowy atut to deklaracja wsparcia finansowego dla tej inwestycji.

Temat budowy komisariatu pojawił się podczas prac komisji Rady Miejskiej.

- Warunkiem przekazania przez gminę działki pod budowę nowego komisariatu będzie zwrot budynku przy ul. Łukasiewicza, którego część gmina kupiła dla potrzeb komisariatu - mówi podczas komisji Samorządności i Porządku Publicznego burmistrz Marian Błachut.

Trudno w tym momencie jednoznacznie wskazać, gdzie nowy komisariat miałby powstać. Temat z pewnością nie raz pojawi się podczas sesji Rady Miejskiej. Jak na razie rozważana jest propozycja przekazania działki o powierzchni 30 arów przy ul. Niepodległości. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest to teren usług publicznych. Wcześniej mówiono o tym, aby w tym miejscu powstał nowy budynek miejskiej biblioteki.

- Nowy komisariat to poprawa warunków obsługi obywateli oraz służby policjantów. Ponadto nowy obiekt wpłynie na poprawę zagospodarowania przestrzeni publicznej w centrum miasta - uważa burmistrz Marian Błachut.

Większości radnych z komisji pomysł budowy nowego komisariatu bardzo się spodobał.

SK / czecho.pl

źródło: Protokół Nr 44/13 z KSiPP RM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.