czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 września 2013
  • wyświetleń: 2452

Gimnazjum 1: Piknik Recyklingowy

W tym roku akcja Sprzątnie Świata obchodzi 20-lecie, z tej okazji w całym kraju ma odbyć się 20 jubileuszowych imprez. Jedną z takich imprez był Piknik Recyklingowy zorganizowany przez Gimnazjum Publiczne Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. W celu przygotowania nietypowych zawodów sportowych połączyły swe siły - przyszkolne Arboretum oraz klub sportowych UKS-Dycha.

Reklama

Recyklingowy piknik odbył się 18 września na sali gimnastycznej GP1. Najpierw zaproszeni do udziału uczniowie Szkół Podstawowych Nr 2, 4 oraz 7 mogli obejrzeć pełną humoru prezentację na temat śmieci, recyklingu i segregacji przygotowaną przez panią Magdalenę Kozłowską wraz z uczniami.

Gimnazjum 1: Piknik Recyklingowy · fot. Gimnazjum Publiczne nr 1


Po wstępie teoretycznym przyszedł czas na zmagania sportowe. Uczniowie z klasy sportowej reprezentujący klub UKS-Dycha pod kierunkiem pani Grażyny Kurczyny poprowadzili nietypowe zawody ekologiczno-sportowe. I tak ich uczestnicy brali udział w zmaganiach: rzut do kosza na śmieci, segregacja śmieci na czas, loty papierowych samolotów.

Każda ze szkół biorących udział otrzymała upominki ufundowane przez Śląski Ogród Botaniczny i Fundację Czysta Ziemia z Bielska-Białej. Jednym z elementów pikniku była projekcja filmów o tematyce przyrodniczo-leśnej, w których zagrali uczniowie GP1 realizując projekt "Arboretum Inspiruje". Kulminacyjnym punktem rocznicowej imprezy było posadzenie pamiątkowego drzewa przekazanego przez Nadleśnictwo Bielsko.

W sadzeniu brali udział wszyscy zaproszeni goście oraz uczniowie ze szkół podstawowych i Gimnazjum Nr 1. Drzewko będzie nosiło imię patrona szkoły - księdza Jana Twardowskiego. Na wspólnym świętowaniu jubileuszu Sprzątania Świata obecni byli: pani Bernadetta Klimek - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, delegacja Nadleśnictwa Bielsko, pani Barbara Michałek-Piernik oraz przedstawiciel grupy LOTOS Terminale S.A. - pani Aleksandra Rozmus.

Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji była Fundacja Nasza Ziemia, która patronuje całej kampanii noszącej tytuł "Odkrywamy czystą Polskę".

Więcej zdjęć na www.facebook.com/media/set/?set=a.618022801553575.1073741850.413492462006611&type=1.

Gimnazjum Publiczne nr 1 / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.