czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2005
  • wyświetleń: 933

Schrony dla chuliganów?

Reklama

To dogodne miejsce spotkań dla pijanej młodzieży. Duże, murowane wiaty, chronią chuliganów przed deszczem i wiatrem. Pijani młodzi ludzie zaczepiają matki z dziećmi - apeluje radna Halina Łupak. Przy ulicy Górniczej i Węglowej znajdują się kilkudziesięcioletnie betonowe przystanki, które pod osłoną nocy stają się miejscem spotkań pijanych chuliganów. Radna Łupak złożyła wniosek, by przystanki wyburzyć. Nie wszyscy podzielają jej zdanie.

Betonowe, masywne przystanki to doskonałe miejsce na wieczorne balangi. Zbiera się tam, zwłaszcza wieczorami, pijana młodzież. Na miejscu wyburzonych przystanków mają znaleźć się plastikowe wiaty. Przez nie ma być widać, kto znajduje się wewnątrz. Dzięki temu chuligani nie będą mogli schować się przed patrolem strażników miejskich czy policji. Do tej pory betonowe ściany skutecznie maskowały chuliganów, przed patrolem mundurowych. Radni zastanawiali się, czy problemu nie rozwiąże lepsze oświetlenie przystanku. Okazuje się jednak, że dodatkowe żarówki nie przestraszą chuliganów.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu gazety Echo.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.