czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 września 2013
  • wyświetleń: 4402

Wideokonferencja w Gimnazjum 3

23 września w Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się wideokonferencja rozpoczynająca oficjalnie współpracę z 5 krajami Unii Europejskiej w ramach programu Comenius.

Reklama

Niemcy, Grecja, Turcja, Słowacja i Litwa realizują ze szkołą projekt "Autorytety młodych Europejczyków - dobre wzory, lepsza przyszłość". Projekt ten wskazuje młodzieży autorytety na których warto się wzorować, uczy społecznego zaangażowania i przygotowuje do podjęcia przyszłych wyzwań zawodowych.

O 10.00 przedstawiciele szkół z Hamburga, Leheny, Antalyi, Koszyc, Taurage i Czechowic-Dziedzic spotkali się dzięki internetowemu połączeniu w programie Skype-Premium. W wideokonferencji uczestniczyli uczniowie, koordynatorzy, nauczyciele Comenius-Team oraz dyrektorzy szkół.

Po przywitaniu przez koordynatora GP3 pozdrowienia dla krajów partnerskich przekazał Dyrektor gimnazjum pani Katarzyna Kieloch. O projekcie wypowiadali się nauczyciele Zespołu Comeniusa i uczniowie Comenius Club.

Wideokonferencja w Gimnazjum 3 · fot. Ewa Dobija


Połączenie nowoczesnej technologii z językiem niemieckim i angielskim, w których prowadzona była konferencja stworzyły niecodzienną atmosferę. Dzięki kontaktowi na żywo z uczestnikami konferencji uczniowie czechowickiej szkoły mogli przekonać się jak duże znaczenie ma znajomość języków obcych i ile satysfakcji daje możliwość bezpośredniego komunikowania się z rówieśnikami z zagranicy. Podczas spotkania podkreślono duże znaczenie europejskich projektów dla rozwoju uczniów i szkoły, korzyści poznawcze, cenne społeczne doświadczenia i atrakcyjną formę zdobywania wiedzy jaką zapewnia międzynarodowa współpraca.

Projekt trwa 2 lata. Opiekę nad działaniami projektowymi sprawuje koordynator p.Ewa Dobija, nauczyciele języków obcych p.Lucyna Paluch, p.Sylwia Żaczek-Gwizdoń, p.Agnieszka Harazin-Panol i p.Jacek Kaproń. Oprawą artystyczną i reklamą regionu w projekcie zajmuje się p.Grażyna Zelin i p.Agata Chmielniak. Pomoc informatyczną zapewnia p.Józef Dudek i p.Tomasz Wróbel.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie ".

Zespół Comeniusa GP3

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.